...zde jsem působil 10 let...

říjen 2004 - říjen 2014

jako manažer, šéfkuchař a tvář podniku, velký kus života...  

Restaurant Rožnovský Rynek ve Společenském domě v Rožnově p.R

Zdroj videa Televize Polar: http://polar.cz/archiv/video/jidlo-piti-ziti-19-03-2012-17-13/2

 

Vážení hosté, přátelé a kamarádi,

Je mi velmi líto, že Vám musím oznámit můj odchod z Rožnovského Rynku a tedy ze Společenského domu.

Nezlobte se na mne, že Vám to oznamuji touto cestou a ve chvíli, kdy už je, jak se říká: „Hotovo“.  Nedělal jsem žádnou rozlučkovou párty, ani nic podobného, prostě jsem dnes dokončil směnu, pouklízel, zamknul restaurant a šel domů. Ne, že by nebylo na co vzpomínat, ale protože to bylo nelehké a složité rozhodnutí v mém životě, rozhodl jsem se takto, prosím Vás o pochopení. Po deseti letech opouštím něco, co bylo se mnou každý den. I o víkendech, o svátcích, ráno, v poledne, večer i v noci, kdy si před usnutím přehráváte v hlavě, jestli se na nic nezapomnělo.

 Mít restauraci neznamená mít práci, znamená to, že máte vztah. Máte starosti, nikdy nekončící odpovědnost i radosti! Je to adrenalin jako prase, nemusíte se řítit do zatáčky na plný plyn, abyste si vyplavili endorfiny, stačí, když Vám v kuchyni přistane během pěti minut šest objednávek po čtyřech jídlech a za dalších pět minut dvě větší skupiny třeba po deseti jídlech. Jóó, to Vám ten adrenalin stříká z uší! U obsluhy je taky veselo, nebojte. Nebo před důležitou akcí, svatbou nebo rautem, kde musí být všechno nachystané a všichni být sehraní, profesionální a v pozoru.  A tohle všechno já teď opouštím. Ptáte se proč? Proč teď, po deseti letech budování jména, kariéry a postavení? Odpověď je jednoduchá, právě proto! Protože, jsem podřídil svůj život, svůj veškerý čas, svoje všechno restaurantu. Je to úžasná nikdy nekončící práce, ale v takovém nasazení není slučitelná s rodinou, s koníčkama, ani s ničím jiným. A právě mé děti jsou důvod mého rozhodnutí. Pravda trvalo mi asi čtyři roky než jsem to zjistil a další dva než jsem se opravdu přesvědčil, že to dohromady fungovat nemůže. Ale přišel jsem na to! Někdo na to nepřijde nikdy, a nebo až je pozdě. A za toto poznání děkuji.

Mám za sebou tisíce jídel, desítky rautů a cateringů, pro stovky a tisíce účastníků! Ať už ve Společenském domě nebo mimo něj. S kolegou Mirkem Horákem ze sousední hospody Kyčerka jsme pro moravskoslezský kraj natočili 65 dílů Jak šmakuje Moravskoslezsko, podíleli se na dvou kuchařkách a měli jsme také tu čest připravit a servírovat večeři pro pana prezidenta Miloše Zemana při jeho návštěvě Ostravy v Landek parku v roce 2012. Také jsme prezentovali Moravu při cestě do Katowic, Drážďan, Vídně a Bratislavy a tato akce získala v rámci podpory cestovního ruchu druhé místo! Měli jsem gastroshow na dnech NATO a pro kapelu Status Quo jsme si nechali až z anglie přivést vyžádané suroviny při jejich koncertě v Olomouci, kde jsme se o ně starali od ranních hodin. No srandy jsme si užili kopec.

Deset let uteklo jako voda,………….. jako divoká řeka! Já jsem se, ale dokázal zastavit a zamyslet………teď to přijde! Dalších deset let! Hmm… Sledujte email!!! Ještě nekončíme.

Tomáš Smoček

Jídlo je Vášeň…

Mějte krásný den

 

13.10.2014